Misyon-Vizyon

MİSYON:

Birey, aile ve toplumun sağlığını korumak, geliştirmek ve sürdürmek için, bilimsel yaklaşımlar doğrultusunda; eğitim, uygulama, araştırma, yönetim ve liderlik rollerini etkin şekilde kullanabilen, eleştirel ve olumlu düşünce gücüne sahip sağlık personeli (hemşire, diyetisyen, ebe, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, çocuk gelişimcisi, sosyal çalışmacı) yetiştirmektir.


VİZYON:

 Türkiye'de ve uluslararası arenada gözde ve başarılı okullar arasında olabilmek,

Ulusal ve uluslararası bilim ve teknoloji dünyası ile örgütsel bağları gelişmiş; kurumsal kültürü ve kimliği güçlü; dünyadaki nitelikli üniversiteler ile eşdeğer bir eğitim ve araştırma kurumu olmak; birey, aile ve toplumun yaşam kalitesinin yükseltilmesi doğrultusunda öğrenme ve öğretmeyi bilen profesyonel Sİ. Ü. mezunu hemşire, diyetisyen, ebe, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, çocuk gelişimcisi, sosyal çalışmacılar yetiştirmek.

Mezunlarını, mesleklerinin eğitim, uygulama ve yönetim alanlarında en çok tercih edilir düzeye çıkararak dünya standartlarında gerçekleştirdiği eğitim-öğretim, araştırma ve uygulamalarıyla bu hizmetlerin toplumsal refaha dönüştürülmesinde öncülük eden; öğrencisi, çalışanı, bilim dünyası için sürekli ilgi merkezi olan bir birim olmaktır.

Bilgi toplumunun değerlerini özümsemiş  etik değerlerle, ailesi ve yaşadığı toplum içinde bütüncül ve insancıl bir anlayışla ele alabilmeyi amaçlayan örnek gösterilen sağlık personeli yetiştirmek, üyesi ve mezun olmaktan gurur duyulan bir birim olmaktır.

Öğrencileri, öğretim elemanları, eğitim programları ve araştırmaları ile model oluşturan ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan ve tercih edilen lider bir eğitim kurumu olmaktır.

VEYSİ EVİN
Güncelleme : 29.06.2022 10:35:50